Google Plus Twitter Facebook
Dini Oyunlar – İslami Oyunlar Oyna

Bilecik Uçak Bileti

Bilecik uçak bileti almak hiç bu kadar ekonomik olmamıştı, tabiki ucakbiletial.org sitesi farkıyla.

KÜLTÜR-SANAT- FOLKLOR

Bilecik’te kent kesimi yavaş da olsa geleneksel yaşam biçiminden sıyrılırken kırsal kesim kapalılığını sürdürmektedir. Özellikle kadın giyiminde manto yerine giyilen “kirlik” ve şalvar ile yaşantılarındaki dinsel değerler bu davranışı belirler. Bugün el dokuması eskisine kıyasla canlılığını kaybetmişse de, çatma kadife ve ipek damoşkalar, kilim, cicim, heybe, çorap işçiliği yaygındır. Bitki ve çiçek işlemeleri özgündür. Halk edebiyatı ortak mani ve mani atışmalarıyla özellikle sevda ve doğa konularını işler. Zeybek ile kaşık oyunu, türkü ve ezgilerinde izlerini gösterir. Batı Trakya göçleriyle gelen ezgi ve oyunlar yöre kültürüyle kaynaşarak özgün “karşılama” türünü ortaya çıkartmıştır. Halk oyunları çok eskilere dayanır. Zeybek, karşılama ve kaşıklı oyunlar içiçedir. Bu oyunlar, davul, zurna, bağlama ve kemane, eşliğinde oynanır. Türkülerde bağlama ailesi (cura, divan) zil ve tef diğer çalgılardır. Özellikle Rum toplumlarıyla içice yaşadığı halde, Bilecik halkı bu kültürü sürdürememiştir.

Ucakbiletial.org ile Ucuz Uçak Bileti

Uçak bileti almak isteyenler için 2015 yılında tasarlanmış olan ucakbiletial.org son derece gelişmiş bir web tasarım teknolojisi olan html5 ile kodlanmıştır. Tüm dünyadaki uçak bileti fiyatlarını sorgulayabileceğiniz ucakbiletial.org alt yapısı ile en ucuz uçak biletlerini ayağınıza kadar getirmiş oluyorsunuz.

Bilecik uçak bileti fyatlarını öğrenmek istiyorsanız ucakbiletial.org sitesine üye olunuz ve fiyatla avantajları ile ilgili mesajları bekleyiniz.

YORUMLAR

Yorum Yapın

BENZER HABERLER

    Benzer haber bulunamadı!